Çık Dışarıya Oynayalım
 • Çık Dışarıya Oynayalım Projesi, ilköğretim okullarının bahçelerini aktif oyun alanlarına dönüştürüyor, çocukları oyun oynamak için dışarıya çağırıyor
  • Projenin Konusu
   Teknolojik gelişmelerle birlikte hepimiz daha az hareket eder olduk. Şehirleşmenin de etkisiyle, zaman geçirdiğimiz bütün mekanlar da hareketi asgari düzeye indirecek şekilde tasarlanmaya başladı. Bu hareketsiz yaşamdan en çok etkilenen çocuklar. Genç yaşlarda aktif bir yaşam biçiminin benimsenmesi, ileri yaşlarda daha sağlıklı, daha keyifli ve kaliteli bir yaşam sürmede önemli bir yere sahip. Bu noktadan hareketle proje, çocukların dünyasını hareketlendiren en önemli aracı, yani oyunu kullanıyor.
  • Projenin Amacı
   Çık Dışarıya Oynayalım Projesi, ilköğretim çağındaki öğrencilerin fiziksel olarak aktifleşmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda, öğrencileri farklı okul tiplerinde, bölgenin coğrafi koşullarına uygun oyun tipleri ile buluşturuyor, çocukların dünyasını hareketlendiriyor. Proje, çocuklarımızı oynamaya, oyuna katılmaya, oyunla sosyalleşemeye, öğrenmeye ve eğlenmeye çağırıyor.
  • Proje Ortakları
   Milli Eğitim Bakanlığı
   Coca-Cola Hayata Artı Vakfı
   Aktif Yaşam Derneği
Fotoğraf Galerisi