Coca-Cola Hayata Artı Vakfı BaşkanıGalya Frayman Molinas
 • Galya Frayman Molinas
 • Umutlara "Cesaret"
  Olmaya Devam...
 • 2009 senesinde, Türkiye’deki 45. yılımızda varlığımıza yeni bir açılım getirdik ve sivil toplum temsilcileri, üniversiteler ve kamu kuruluşları ile birlikte sürdürülebilir çevre ve toplum projeleri geliştirmek üzere Coca-Cola Hayata Artı Vakfı’nı kurduk. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz toplumsal yatırımları Vakıf şemsiyesi altında uzun vadeli bakış açısıyla, daha da genişletme ve yaygınlaştırma vizyonuyla yola çıktık.

  Bugün, çevre ve aktif yaşam alanlarında ulusal ve yerel iş ortaklarımızla beraber toplam iki proje yürütüyoruz. Çevre alanında Hayata Artı Çevre Programı ile tarımsal uygulamalarda sürdürülebilir arazi ve su kullanımını esas alarak topraktaki su miktarını artırmayı hedefliyoruz.Bunu yaparken günümüzde Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, tüm dünyada biyolojik çeşitlilik, iklim değişikliği ve doğal kaynakların yönetimi için önerilen “ekosistem yaklaşımı”nı benimsiyoruz.

  Vakıf olarak, toplumsal anlamda önem verdiğimiz bir diğer konu: Aktif Yaşam. İlköğretim okullarına yönelik Çık Dışarıya Oynayalım Projesi ile okul bahçelerinde fiziksel aktivite yapma imkanı sağlayan oyun alanları kuruyor, öğrencileri oyun oynamak için dışarıya çağırıyoruz. Bugüne kadar 50 ildeki 300 okulda hayata geçirdiğimiz proje ile 1 milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz.

  Coca-Cola Hayata Artı Vakfı olarak kurduğumuz işbirlikleri çerçevesinde çevre ve toplumsal projeleri desteklemeye ve umutlara "cesaret" olmaya devam edeceğiz.